• 2019 m. vasario 21 - kovo 22 d.

  #24
  BELOVED ARCHITECTURE

Nuo Vasario 21 dienos iki Kovo 22 dienos Architektūros pokalbių fondas kviečia visus į penkių nemokamų paskaitų bei filmų ciklą BELOVED ARCHITECTURE (Mylima architektūra), kuris vyks MO muziejuje. 24-ojo Architektūros pokalbių ciklo kuratoriai Rolandas Palekas bei Gilma Teodora Gylytė kvies kalbėtis apie meilę architektūrai ir architektūros siekį tapti mylima. Tokia architektūra visada kuria teigiamus pokyčius ir provokuoja šalia esančią aplinką keistis.

Šio ciklo metu paskaitas skaitys ir diskutuoti kvies pasaulinio garso menininkai ir architektai, tokie kaip režisierius Ila Bêka (The New York Times pristato Bêka&Lemoine kaip „kultines architektūros pasaulio asmenybes”, o MoMA visus jų darbus įtraukė į savo nuolatinę kolekciją); pasaulyje žinomas ir itin daug dėmesio bibliotekoms, kaip esminiams miesto traukos taškams, skiriantis šveicarų architektas Max Dudler; vienas įtakingiausių šiandienos Lietuvos architektų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Audrius Ambrasas; perversmą urbanistiniame planavime ir miesto suvokime padariusio Nyderlanduose įsikūrusio ofiso WEST 8 partneris Martin Biewenga, o ciklą reziumuos literatūros tyrinėtojos Viktorijos Daujotytės -Pakerienės, eseisto Ernesto Parulskio ir avangardinio repo atlikėjo Žygimanto Kudirkos – Mesijaus asmeninės refleksijos meilės architekūrai tema. Taip pat ciklo metu bus rodomi kultiniai Bêka&Lemoine kino filmai. Filmų serijos atskleidžia kasdienybės ir netobulumo grožį, glaudų ryšį tarp dizaino ir žmogaus, gyvenimo architektūriniuose šedevruose ypatumus.

Šio paskaitų ciklo kuratoriai – Rolandas Palekas, vienas gerbiamiausių šių dienų Lietuvos architektų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas ir Gilma Teodora Gylytė, naujos kartos architektūros ofiso DO ARCHITECTS įkūrėja. Jie abu prisideda prie žinios apie kokybišką architektūrą platinimo.

24-ąjį poklabių ciklą pristato: Lietuvos kultūros taryba, remia: Prancūzų institutas LietuvojeExterusCalenberg Office SolutionsThink LightWienerbergerGoethe institutas
Pokalbių ciklo partneris: Mo muziejus

 • Ciklo kuratorius

  Rolandas Palekas

  Architektas

 • Ciklo kuratorė

  Gilma Teodora Gylytė

  Architektė

 • PLAKATO ILIUSTRACIJOS AUTORIAI

  Stop kadras iš Ila Bêka & Louise Lemoine filmo „Koolhaas Houselife“

Paskaitos vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius). Įkurtas Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, MO muziejus yra lyg „muziejus be sienų“ dėl daugybės jame vykstančių visuomenei atvirų kultūrinių renginių.

Renginiai vyks anglų arba lietuvių kalbomis. Įėjimas nemokamas.