#31 Psichikos sveikata - prie ko čia architektūra?

Ar kraštovaizdžiai gali gydyti?

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Agnieszka Olszewska-Guizzo šioje paskaitoje tyrinėja kraštovaizdžio architektūros ir neuromokslų sankirtą, paskatinusią sukurti supratingus kraštovaizdžius (ang. Contemplative Landscapes). Ji pristatys mokslines studijas apie natūralios aplinkos poveikį smegenų veiklai ir pasiūlys įžvalgų, padėsiančių kurti erdves, kurios sustiprina estetinius išgyvenimus, atkuria ryšį su gamta, skatina apmąstymus ir ilgainiui padeda pagerinti gyvenimo kokybę.

05
lapkritis
2024

Pašnekovas

Agnieszka Olszewska-Guizzo

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Agnieszka Olszewska-Guizzo yra kraštovaizdžio architektė ir neuromokslų srities specialistė, tyrinėjanti urbanistinį dizainą, kurio pagrindinis tikslas – užtikrinti psichinę sveikatą. Ji yra nevyriausybinės organizacijos „NeuroLandscape“, tiriančios gamtos ir gerovės ryšį, pirmininkė ir įkūrėja. Agnieszka parašė knygą „Neuromokslas kuriant žaliąsias erdves: supratingi kraštovaizdžiai“. Būdama akademike ji dirba kraštovaizdžio architektūros ir aplinkos neuromokslų srityse.

Rekomenduoja skaityti

Neuromokslas kuriant žaliąsias erdves: supratingi kraštovaizdžiai

Agnieszka Olszewska-Guizzo

Kodėl verta skaityti?

Visiems, besidomintiems urbanistinio dizaino, psichinės sveikatos ir gamtos temomis, būtina perskaityti Agnieszkos Olszewska-Guizzo knygą „Neuromokslas kuriant žaliąsias erdves: supratingi kraštovaizdžiai“. Knygoje pristatomas inovatoriškas supratingo kraštovaizdžio modelis, sujungiantis kraštovaizdžio architektūrą ir neuromokslą, padedantis formuoti miesto peizažus, skatinančius psichinę gerovę. Ši knyga, turtinga praktinių pavyzdžių ir mokslinių įžvalgų, padės dizaineriams, miestų planuotojams ir mokslininkams kurti aplinką, kurioje skatinama atsipalaiduoti bei psichologiškai atsigauti.