#5 MIESTAS. Lūžio taškai

Architektūra kaip kasdienio miesto ritmo sinchronizavimo priemonė

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pokalbyje bus nagrinėjama, kaip architektūros priemonėmis sinchronizuojami skirtingi miestiečių gyvenimo ritmai. Sovietinėje erdvėje nustatyti bendri architektūros modeliai ženkliai prisidėjo sinchronizuojant gyvenimą visiškai skirtinguose miestuose – Vilniuje, Taline ar Tbilisyje. Po Sovietų imperijos žlugimo, neliko ideologinio sinchronizacijos pagrindo. Bet ar tai reiškia, kad ir architektūra nebėra miesto ritmų sinchronizacijos priemonė?

20
spalis
2011

Pašnekovas

Nerijus Milerius

Kuo pašnekovas išskirtinis?

VU Filosofijos katedros docentas, parašė disertaciją kasdienybės tema, dėsto kursus miesto teorinių problemų ir kino filosofijos temomis. Yra organizavęs diskusijų ciklą ir konferenciją, skirta miesto problematikai, dalyvavęs Vilniaus 2006-2008 architektūros darbų vertinimo komisijoje. Nuolat bendradarbiauja ir su fotografijos ir kino specialistais bei kūrėjais.

Rekomenduoja skaityti

P.S. Landscapes: optics of urban investigations

B.Cope, N.Milerius

Kodėl verta skaityti?

Tai yra rinktinė straipsnių, kurioje apžvelgiami vadinamieji P.S. – post-socialistiniai miestai pačiomis įvairiausiomis perspektyvomis – urbanistine, politine, socialine, menine ir kt. Rinktinėje derinami žvilgsniai iš “vidaus” ir iš “išorės” – straipsnius parašė autoriai tiek iš P.S. tiek iš kitų regionų. Rinktinės įvade, reaguojant į šių dienų mobilumą, klausiama, ar šiandien Londonas taip pat jau yra P.S. miestas.