#22 ŠVIETIMO ARCHITEKTŪRA: BENDRUOMENĖS IR INOVACIJOS
Būsto pasirinkimas arba kaip derėtis dėl galimybių
Kuo pokalbis įkvepiantis?
Šis pokalbis nagrinėja švietimo galimybes, atrastas dirbant su sena, šalia jūros esančia gamykla, kūrybiškai paisant taisyklių ar apribojimų, sprendžiant sunkumus ir įtampas. Keliamas klausimas, kur gali nuvesti geriausio kelio mokyklai paieškos, ir kas gali padėti atrasti tai, kas netelpa instituciniuose rėmuose.
Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.
Pokalbis vyks Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.
Pradžia 20:00. Renginys nemokamas, pokalbis vyks anglų kalba.
2018
Pašnekovas
Cecilie Andersson
Kuo pašnekovas išskirtinis?
Cecilie Andersson yra nedidelės privačios architektūros mokyklos Bergene rektorė. Ši mokykla savo veiklą grindžia Atviros formos koncepcija, deklaruojančia svarbų socialinį dėmenį architektūroje, kur individualus menininkas – architektas iš idėjas generuojančio virsta ir jas koordinuojančiu asmeniu. Architektė tyrė migrantų padėtį ir analizavo urbanizuotus kaimus Kinijoje. Šiuo metu ji nagrinėja, kaip politiniuose sprendimuose dera pasirinkimo, pritarimo ir atmetimo nuostatos.
Rekomenduoja skaityti
THE PARASITE
Michel Serres
Kodėl verta skaityti?
Šioje knygoje pateikiami esminiai santykių kūrimo aspektai, leidžiantys skaitytojui suvokti, kaip kiekvienas veikėjas ir veiksmas gali tuos santykius sudrumsti ir kodėl kiekvienas ryšys yra to trikdžio paveikiamas. Čia analizuojama, kaip ši santykių raizgalynė sukuria erdvės ir visuomenės sąsajas, kurios ir yra svarbiausias architekto objektas. Ši knyga yra puikus šaltinis ir geras būdas toliau tyrinėti ir gilintis į žmogaus ir gamtos santykius.