#29 PUIKIOJI KLAIDA

Mastelį keičianti architektūra

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Vykstant miestų eros įkarščiui, urbanistinės aplinkos klausimas tampa visuotiniu rūpesčiu, o architektūra – kaip niekad reikalinga. Šis procesas paskatino architektūrą tapti atviresne ir labiau įtraukiančia. Įsitikinome, jog architektūra skirta ne tik architektams, o kartu matėme, kaip šios profesijos ribos plečiasi ir darosi pralaidesnės. Kodėl architektūra būtinai turi būti tolima, neaiški, nenuspėjama? Kaip ir daugelyje industrijų, skaitmenizacija supaprastino procesą, sumažino kainas ir įgalino vartotojus. Tai nutiko ir mūsų sektoriuje, kuriame įsitvirtinę ir sparčiai augantys profesionalūs vartotojai bendrauja su architektūra ir architektais naujais ir sąmoningais būdais.

24
lapkritis
2022

Pašnekovas

David Basulto

Kuo pašnekovas išskirtinis?

David Basulto – architektas iš Čilės, gyvenantis Berlyne, ArchDaily įkūrėjas ir vyriausiasis redaktorius. 

Architektūros studijas baigė Čilės katalikiškajame Popiežiškajame universitete (2006 m.). ArchDaily ir jo pasaulinio tinklo anglų, ispanų, portugalų ir kinų kalbomis svetainių įkūrėjas ir direktorius. ArchDaily misija – pagerinti gyvenimo kokybę kitiems 3 milijardams žmonių, kurie iki 2050 m. gyvens miestuose, suteikiant įkvėpimo, žinių ir priemonių architektams, kurie spręs šį iššūkį. David yra ėjęs daugelio apdovanojimų, premijų ir dizaino konkursų Lotynų Amerikoje, Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Azijoje žiuri nario pareigas. Jis yra Mies Crown Hall Americas Prize tarptautinės patariamosios tarybos Čikagoje, Endeavor fondo Niujorke narys, TEC de Monterrey akademinės tarybos Meksikoje narys. Šiaurės šalių paviljono 2016 m. Venecijos architektūros bienalėje kuratorius.

David buvo išrinktas vienu iš 100 Čilės jaunųjų lyderių, Čilės vyriausybė jam skyrė nacionalinį inovacijų apdovanojimą už ArchDaily. Pastaruoju metu jis gyvena Berlyne.

Rekomenduoja skaityti

THE ARCHDAILY GUIDE TO GOOD ARCHITECTURE

Kodėl verta skaityti?

Vien tik „ArchDaily“ veiklos mastas liudija architektūros svarbą šiandienos pasaulyje, kur vis sudėtingesnis pasaulis kelia vis didesnį spaudimą ir reikalavimus mūsų statomai aplinkai. Siekiant spręsti problemas, kaip kad klimato krizė, energijos trūkumas, gyventojų tankumas, socialinė nelygybė, būsto trūkumas, sparčiai vykstanti urbanizacija, menkstantis vietinis identitetas ir įvairovės trūkumas, architektūra turi tapti vis labiau prieinama.