#16 EKSKURSIJŲ GALIOS

Meninės ekskursijos: įsivaizduojant naujas erdves miestui

Kuo pokalbis įkvepiantis?

2050 metais  66% pasaulio žmonių gyvens miestuose.  Jau šiandien  poindustrinės, miestietiškos, itin individualizuotos bendruomenės siekia gyventi kitaip. Kūrybinės B_Tour ekskursijos skatina permąstyti mums įprastas erdves,  naudojant minimalius įrankius, o taip pat  pigiausią, prieinamiausią ir efektyviausią priemonę – vaizduotę.  B_Tour ekskursijos ypač didelį dėmesį skiria  tvarumo principų įgyvendinimui, akcentuoja šiuolaikinio meno svarbą, pasisako už demokratišką, nesmurtinę visuomenę, ekologišką gyvenimo būdą ir socialinį  teisingumą.

Pokalbis –  anglų kalba, vyks 2015 m. spalio 22 dieną, ketvirtadienį, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

22
spalis
2015

Pašnekovas

Yael Sherill, Christin Prätor

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Yael Sherill gimė Tel Avive, Izraelyje, studijavo tarpdisciplininius menus Tel Avivo universitete , taip pat atlikimo dizainą ir praktiką Central Saint Martin’s koledže Londone. Yael yra profesionali scenografė ir režisierė, kartu su Christin Prätor 2013 metais įkūrusi B_Tour.

Christin Prätor studijavo literatūrą, psichologiją, gilinosi į kultūros studijas Jenoje, Sevilijoje ir Berlyne. Christin meninė, dramaturgės ir kuratorės, veikla koncentruota į įvairius tarptautinius kontekstus, įvietinimo projektus ir mobilaus miesto formatą. Nuo 2013 metų ji, kartu su Yael Sherill, yra B_Tour – platformos tarptautinėms miestų ekskursijoms – meno vadovė.

Rekomenduoja skaityti

Rebel Cities: From the Right to the City to the Urban Revolution

David Harvey

Kodėl verta skaityti?

Klasika, kurią verta skaityti vėl ir vėl turbo-kapitalizmo ir hiper-urbanizacijos laikais. Tai knyga apie teises kolektyviai kurti savo miestus.