#30 Virtuali erdvė
Kiek virtuali yra realybė?
Kuo pokalbis įkvepiantis?
Yra rimtų priežasčių nuogąstauti dėl žmogaus pasinėrimo į skaitmeninę aplinką, virtualios realybės dirbtinumo ir dėl to patiriamos neautentiškos būties ir santykių. Šis nerimas neretai skatina supriešinti virtualią tikrovę kaip netikrą ir tikrąją realybę kaip tikrą. Šioje paskaitoje, remdamiesi filosofo Henri Bergsono darbais, diskutuosime apie tai, kodėl toks supriešinimas yra klaidingas ir iškraipo mūsų suvokimą apie tai, kas yra virtualu, o kas – tikra.
2023
Pašnekovas
Viktoras Bachmetjevas
Kuo pašnekovas išskirtinis?
Filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto docentas. Domisi etika ir kontinentinės filosofijos tradicija. Studijavo Liuveno universitete Belgijoje, daktaro laipsnį įgijo Lietuvoje, apgyvenęs disertaciją apie ironijos ir etikos santykį Søren Kierkegaard’o mąstyme. Tyrinėja daugiausia Kierkegaard’o bei Emmanuelio Levino filosofiją, yra publikavęs keletą vertimų (tarp jų Levino ‘Laikas ir Kitas’). Šiuo metu domisi filosofine virtualumo problematika.
Rekomenduoja skaityti
Matière et mémoire
Henri Bergson
Kodėl verta skaityti?
Tai knyga, kuri grąžina mus į visišką materialumą, o po to vėl sukuria naują nematerialų pasaulį tarsi iš naujo. Keistai išblaivantis, ir tuo pačiu svaiginantis skaitinys.