#6 Procesas

Masyvi konstrukcija – efektyvi konstrukcija

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Antonas Garsija-Abrilis dirba su gamtiniais elementais, juos jungdamas su pramoninėmis statybos sistemomis, analizuoja konstrukcijų tankumo, efektyvaus veikimo ir apkrovimo principus. Architekto mastelis varijuoja nuo gyvenamo namo ar skulptūrinės instaliacijos iki miestų bendrojo planavimo, nuo individualių iki visuomenės poreikių tenkinimo. Architekto iššūkis – konstrukcijomis ne tiek spręsti struktūrines pastatų problemas, bet kurti erdves kuriančias konstrukcijas, išreikšti skirtingus konstrukcijų medžiagiškumus per architektūrą, taupiai ir atsakingai naudoti aplinkos išteklius. Keldamas diskusijas apie techninę architektūros pusę, taip pat Antonas atkreipia dėmėsį ir į socio-ekonomines, kraštovaizdžio vientisumo sferas, kur architektūra ir architektai turėtų skirti žymiai daugiau dėmesio.

09
vasaris
2012

Pašnekovas

Antón García-Abril

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Dr. Antón García-Abril yra vienas ryškiausių šiuolaikinių Ispanijos architektų,  Madrido Politechnikos universiteto Architektūros mokyklos profesorius. Jo projektai remiasi nuolatiniu atidengtų struktūrų, eksponuojamų konstrukcijų tyrimu, medžiagiškumo esmės nagrinėjimu kuriant išskirtines architektūrines erdves.

www.ensamble.info

Rekomenduoja skaityti

RAZÓN Y SER DE LOS TIPOS ESTRUCTURALES

Eduardo Torroja

Kodėl verta skaityti?

1957 metais Eduardo Torroja išleido knygą “Razón y Ser de los Tipos Estructurales” (“Konstrukcijų tipų esmė ir priežastys”), kuri yra gerokai platesnė nei tiesiog konstrukcijų vadovėlis. Joje aprašoma ne tik medžiagų veikimo principai, ar panaudijimo būdai, bet ir ieškoma šių principų ir būdų filosofinės esmės. Tai knyga, kuri atskleidžia konstrukcijų kūrybos mentalines potekstes, tiek logiškas, tiek emocines, atskleidžianti konstruktoriaus Eduardo Torroja visos karjeros patirtį ir pamokanti, kaip ją panaudoti. Knyga aptaria gilinasi ne tik į techninius konstrukcijų projektavimo aspektus, tačiau gilinasi į estetinius klausimus, įvairių linijų ir plokštumų galimybes ir įmanomumą, vadovavimą projektui ir projektuotojų komandą. Knyga bus įdomi ne tik konstruktoriams, architektams ar mokslininkams – ją su idomumu perskaitys kiekvienas, bent kiek besidomintis erdvinėmis konstrukcijomis, o idėjų, koncepcijų, minčių, eskizų ir pamokymų sankaupa įtrauks ir nepaleis iki paskutinio puslapio.