#2 MODERNIZMAS.LT: ĮTAKOS, IDEOLOGIJOS, PALIKIMAS

Modernizmas sovietmečio Lietuvoje: utopijos gimimas ir žlugimas

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Autoriai, pastaruoju metu rengiantys knygą “Architektūra sovietmečio Lietuvoje”, pokalbio metu žada pasidalinti įžvalgomis apie sovietinio modernizmo paradoksus, žinomas ir nežinomas “skyles” geležinėje uždangoje, Lietuvos architektų ryšius su vakarais ir įvairius sovietinės ideologijos indoktrinacijos būdus bei lygmenis Lietuvos architektūroje.

07
spalis
2010

Pašnekovas

Marija Drėmaitė (LT), Vaidas Petrulis (LT)

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Menotyrininkai, teoretikai, XX amžiaus Lietuvos architektūros tyrinėtojai. Marija – Lietuvos Modernizmo architektūros ir industrializacijos periodo analitikė, pramoninio paveldo kultūrinės reikšmės ir jo pritaikymo šiuolaikinėms reikmėms tyrėja. Vaidas – Modernizmo ideologijos, architektūros ir politikos sąveikos, Kauno modernizmo paveldo tyrėjas

Rekomenduoja skaityti

Visionary Architecture: Blueprints of the Modern Imagination

Neil Spiller

Kodėl verta skaityti?

Besąlygiškas, netgi utopinis tikėjimas technikos galimybėmis bei progresu yra viena ryškiausių paradigmų, jungianti įvairių šalių, politinių santvarkų bei laikotarpių modernistus. Britų architektūrologo knygoje aptarti XX a. architektūros vizionieriai yra puiki studijų priemonė susidomėjusiems modernizmo fenomenu bei architektūros idėjų pasauliu.