#20 POST-ARCHITEKTŪRA

Neparašyta

Kuo pokalbis įkvepiantis?

2014 metų Venecijos architektūros bienalėje buvo pristatytas Latvijos paviljonas, skirtas pokario sovietinei architektūrai. Iškėlę provokatyvų klausimą – ar yra Latvijoje modernizmo architektūra, parodos kuratoriai atkreipė dėmesį, kad šalyje nėra pripažinto pokario architektūros dokumentavimo, tyrimo ir vertinimo. Minėta paroda veikė kaip to laikotarpio architektūros duomenų bazė, ir kaip kvietimas siūlyti jai saugojimo vertus pastatus. Kas pasikeitė nuo to laiko, ar paveldosaugos žvilgsnis atsigręžė į moderniuosius paveldus, – šie ir kiti klausimai bus aptarti architekto iš Rygos paskaitoje.

04
gegužė
2017

Pašnekovas

Uldis Luksevics

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Uldis Luksevics – biuro NRJA (No Rules, Just Architecture) įkūrėjas ir architektas. Jo vadovaujama grupės objektai nuolat publikuojami architektūrinėje žiniasklaidoje. Jų suprojektuotas House of Ruins 2009 metais buvo paskelbtas portalo Archdaily skaitytojų metų pastato namų kategorijos konkurso nugalėtoju. Namas 8 Blacks 2013 metais nominuotas Mies van der Rohe premijai. 2014 NRJA laimėjo Latvijos paviljono Venecijos architektūros bienalėje konkursą, pasiūlę ekspozicijos kaip tęstinės modernizmo architektūros kolekcijos idėją.

Rekomenduoja skaityti

THE EMBODIED IMAGE : IMAGINATION AND IMAGERY IN ARCHITECTURE

Juhani Pallasmaa

Kodėl verta skaityti?

Architektūra paprastai yra analizuojama ir mokoma kaip disciplina, artikuliuojanti erdvę ir geometriją. Tačiau architektūros poveikis esmingiausiai siejamas su jos vaizdiniu. Žinomo architekto ir teoretiko Juhani Pallasmaa knyga tyrinėja kelis esminius vaizdinio kultūroje apektus: vaizdinio ir vaizduotės prigimtį; specifinį meninio vaizdinio, tame tarpe ir architektūros, pobūdį.