#7 MODERNIEJI PAVELDAI

Saugant XX a. architektūrą Vokietijoje

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Kaip elgtis su XX a. architektūros paveldu tokioje šalyje kaip Vokietija, kurioje būta tiek politinių lūžių, dariusių įtaką architektūrai? Diskutuojant apie elgesį su prieštaringai vertinamų istorinių laikotarpių paveldu Vokietijoje buvo pasiūlyta reikšmingų ir originalių idėjų, kurios gali tapti pavyzdžiu sprendžiant panašias problemas kitose šalyse.

29
kovas
2012

Pašnekovas

Hartmut Frank [DE]

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Hamburgo HafenCity universiteto architektūros profesorius vadovauja moderniosios architektūros istorijos tyrimams ir kuruoja parodas, kuriose akcentuoja architektūros, kultūros ir politikos ryšius. Vilniuje jis pristato parodą apie dviejų Vokietijų architektūrą, kuri verčia susimąstyti apie prieštaringų istorinių laikotarpių paveldo vertinimą ir likimą.

Rekomenduoja skaityti

TWO GERMAN ARCHITECTURES 1949 – 1989

Hartmut Frank, Simone Hain

Kodėl verta skaityti?

Ši knyga lydi tokio pat pavadinimo parodą ir yra puikus įvadas, aiškinantis prieštaringą, politiškai ir ideologiškai sąlygotą architektūros paveldo problematiką. Nagrinėjamas sudėtingas 1949-1989 m. dviejų Vokietijų architektūros paveldas puikiai atspindi Šaltojo karo laikų moderniosios architektūros istoriją.