#12 NEBENDRADARBIAVIMAS – APIE SKULPTŪRĄ

Skulptūra viešumoje: menininkų, užsakovų ir publikos vertybės

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pasitelkus skirtingų pašnekovų patirtis, bus bandoma suprasti, kodėl iki šiol kūrėjų santykiai su viešąja erdve ir šiuolaikiniu menu tokie komplikuoti? Ar šiandien išlieka aktuali, ispanų filosofo Chose Ortegos I Gaseto straipsnyje „Meno dehumanizacija” (1925 m.), išsakyta mintis: „kiekvienoje epochoje, kurioje egzistavo dviejų rūšių menas, mažumos ir daugumos, pastarasis visada buvo realistinis“?

Su menotyrininkėmis Rasa Antanavičiūte ir Ūla Tornau, architektu Audriumi Ambrasu ir istoriku Tomu Vaiseta kalbėsis Elona Lubytė.

Pokalbis vyks 2014 m. liepos 3 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

 

03
liepa
2014

Pašnekovas

Ūla Tornau (LT), Audrius Ambrasas (LT), Tomas Vaiseta (LT), Rasa Antanavičiūtė (LT)

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Šiuolaikinio meno centro kuratorė ir VDA doktorantė Ūla Tornau tyrinėja oficialios kasdienės erdvės praktikas pokario Vilniaus centre.

Vienas žymiausių savo kartos architektų Audrius Ambrasas yra visuomeninių pastatų, jau tapusių Vilniaus miesto ženklais, autorius.

Dr. Tomas Vaiseta yra knygos „Nuobodulio visuomenė. Kasdienybė ir ideologija vėlyvuoju sovietmečiu (1964-1984)“ („Naujasis Židinys-Aidai“, 2014) autorius.

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Nidos meno kolonijos koordinatorės, doktorantės Rasos Antanavičiūtės tyrimų laukas – svarbiausių Vilniaus viešųjų erdvių kaita XX a.

Daugiau informacijos

Interviu
Podcastas

Rekomenduoja skaityti

Everything Was Forever, Until It Was No More: The Last Soviet Generation

Alexei Yurchak

Kodėl verta skaityti?

Studija pateikia įdomią ir labai įtikinamą koncepciją apie tai, ką reiškė būti „normaliu“ sovietiniu piliečiu? Autoriaus pateikta interpretacija, kokie ryšiai žmones siejo su oficialiuoju ideologiniu diskursu ir kaip jie buvo susikūrę „deteritorializuotą” gyvenimą, gali padėti suprasti, kodėl iki šiol tokie komplikuoti mūsų santykiai su viešąja erdve?

Rekomenduoja Tomas Vaiseta