#12 NEBENDRADARBIAVIMAS – APIE SKULPTŪRĄ

Šlovė buvo ranka pasiekiama

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Kokį vaidmenį menininko kūrybiniame kelyje, jo vietinėje ir tarptautinėje meno scenose atlieka institucijos (meno mokyklos, galerijos, muziejai, nevyriausybiniai projektai)? Kaip paskutinįjį dvidešimtmetį Lietuvoje vyko menininko ir institucijų bendradarbiavimas, kaip tai vyksta šiandien?

Su skulptoriumi Mindaugu Navaku kalbėsis Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.

Pokalbis vyks 2014 m. rugsėjo 11 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

* Iliustracija: Parodos – Mindaugas Navakas “Šlovė buvo ranka paiekiama” (NDG 2014-06-27-09-14) lauko ekspozicijos fragmentas, fotografas Tomas Kapočius.

11
rugsėjis
2014

Pašnekovas

Mindaugas Navakas (LT), Lolita Jablonskienė (LT)

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Mindaugas Navakas yra skulptorius, Vilniaus dailės akademijos profesorius, Herdeno premijos, Baltijos Asamblėjos ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Tarptautinį pripažinimą pelnęs menininkas šią vasarą surengė pirmą muziejinę parodą namuose, Nacionalinėje dailės galerijoje.

Dr. Lolita Jablonskienė yra šiuolaikinio meno kritikė, parodų kuratorė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė, Vilniaus Dailės Akademijos dėstytoja.

Rekomenduoja skaityti

Evictions: Art and Spatial Politics

Rosalyn Deutsche

Kodėl verta skaityti?

Knygoje R. Deutsche kritikuoja dominuojantį tarpdiscipliniškumo diskursą. Autorė atkreipia dėmesį į tai, jog pastarasis kuria harmoningos ir darnios erdvės (parodos, miesto, parko, institucijos, tapatybės ir kt.) iliuziją, taip slėpdamas ir maskuodamas, o iš tikrųjų tik dar labiau išryškindamas tai, kas yra atskirta, išskirta ir tai, kas yra anapus minėtojo diskurso. Autorė pasiūlo kitokią demokratinės erdvinės praktikos sampratą, kurioje konfliktai yra suvokiami kaip sudedamosios kiekvienos erdvės dalys.

Rekomenduoja Laima Kreivytė

http://monoskop.org/File:Deutsche_Rosalyn_Evictions_Art_and_Spatial_Politics_no_OCR.pdf