#17 NAUJOSIOS ARCHITEKTŪRINĖS VEIKLOS

Stalker: pagrindai

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Gana akivaizdu, jog pasivaikščiojimas Stalker Walks Stalker kvestionuoja doppelgänger (gyvavaizdžio) efektą, kai daiktai arba būtybės patenka į dvigubos egzistencijos būseną, tapdami veidrodiniais savęs atvaizdais, keisdami kryptį ar susidvejindami. Romos grupė Stalker atvyko į Taliną norėdama naujai atkurti šią būseną, tūnančią mistinėje teritorijoje, kitaip vadinamoje Zona. Ją režisierius Andrėjus Tarkovskis 1979 m. filme Stalkeris apibūdino kaip paslaptingą, viršlaikinį bei viršerdvinį kraštovaizdį. Dėl to ir ši keistenybė – persekiotojas (Stalker) persekiotojo kailyje. Stalker vizito Estijoje laikas neatsitiktinis. Pasivaikščiojimas sutapo su dvidešimtosiomis „Aktualiųjų teritorijų“ (Actual Territories) renginio metinėmis. Jų metu grupė pirmą kartą apėjo Romos miestą tam, kad įvertintų apleistą sostinės apylinkių kraštovaizdį. Stalker Walks Stalker projektas bus pristatomas dvidešimt metų trunkančios Stalker grupės veiklos (1995-2015) kontekste.

Pokalbis – anglų kalba, vyks 2016 m. birželio 20 dieną, trečiadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

20
birželis
2016

Pašnekovas

Peter Lang

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Peter Lang yra Karališkojo menų instituto (Kungl. Konsthögskolans-KKH), įsikūrusio Stokholme, Architektūros katedros architektūros teorijos ir istorijos profesorius. Jame jis vykdo mokslinius tyrimus ir dėsto architektūrą, dizainą ir medijų komunikaciją. Lang baigė architektūros bakalauro studijas Sirakjuso universitete bei 2000 m. Niujorko universitete (New York University – NYU) apsigynė daktaro laipsnį italų istorijos ir urbanistikos tema. Jis taip pat yra gavęs Fulbraito (Fulbright) stipendiją, skirtą italų studijoms. Lang yra Italijos pokario architektūros ir dizaino istorijos ir teorijos ekspertas, kurio specializacija – Italijos šeštojo dešimtmečio eksperimentinis dizainas, žiniasklaida ir aplinkos. Nuo 1997 m. jis yra urbanistinės menininkų tyrimo grupės Stalker, įsikūrusios Romoje, narys.

Rekomenduoja skaityti

STALKER

Andrei Tarkovsky

Kodėl verta skaityti?

Legendinis Andrei Tarkovsky fantastinis meninis filmas Stalker, kuris buvo filmuojamas tuometinėje Estijos TSR, kelia begalę skirtingų klausimų apie teritoriją ir susvetinėjimą. Šiame filme režisierius vaizduoja paslaptingą, viršlaikinį bei viršerdvinį kraštovaizdį vadinamą Zona. Šioje įnirtingai saugomoje post-apokaliptinėje dykynėje lydimi nelegalaus gido (Aleksandr Kajdanovsky) rašytojas (Anatoliy Solonitsyn) ir mokslininkas (Nikolay Grinko) leidžiasi į mistinės vietos, vadinamos Kambariu, paieškas.