#29 PUIKIOJI KLAIDA

Improvizuok. Prisitaikyk. Įveik.

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Projektavimo, statybininkų ar tiesiog banali aplinkybių nulemta klaida reiškia problemas ir nuo pirminės idėjos tolstantį rezultatą. Negebėjimas pilnai įgyvendinti savo vizijos yra architekto kaip kūrėjo nesėkmė. Tačiau nenuspėjami pokyčiai ir klaidos gali būti matomi kaip natūralus aplinkos siekis projektą įkonteksinti, o kontekstualus projektas tampa architekto sėkme. Kada klaida tampa sėkme, o kada klaida lieka klaida? Ar klaikūs projektai Kinijoje yra klaida? Ar žalia architektūra yra sėkmė? Paskaitoje bus kalbama per asmeninę patirtį ir kitų architektų pavyzdžius apie architektūros klaidas, nesėkmes, kurios virsta naujais (gerais ar blogais) atradimais. 

„Improvise. Adapt. Overcome.“ – Clint Eastwood frazė filme Heartbreak Ridge.

03
lapkritis
2022

Pašnekovas

Andrius Ropolas

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Andrius Ropolas architektas, „Office De Architectura“ biuro partneris, dirbantis su architektūra per praktiką, tekstą, žodį ir veiksmą. Prieš įkurdamas savo biurą, Andrius dirbo Danijoje, Belgijoje, Japonijoje, Jungtinėje Karalystėje, kur prisidėjo prie didžiulių urbanistinių vizijų ir dangoraižių projektų Europoje ir Azijoje. Šiuo metu aktyviai dirba su visuomeninės, kultūros ir viešųjų erdvių projektais Lietuvoje. Daugiau nei dešimt metų rašo apie architektūrą naujienų portaluose, žurnaluose ir tinklaraščiuose, skaito paskaitas.

Rekomenduoja skaityti

Keturios sienos ir stogas: sudėtinga paprastos profesijos prigimtis

Reinier De Graaf

Kodėl verta skaityti?

Reinier De Graaf paprastai ir tiesmukai pasakoja apie architektūros aplinką, kuri išsiplečia iki ekonomikos, politikos ir istorijos. Knygoje atskleidžiamas architekto profesijos kompleksiškumas ir aprašomos istorijos, kai architektūros klaidos ir nesėkmės vyksta be architektų įsikišimo.