#30 Virtuali erdvė
E-scape architektūra: link kibernetinio peizažo
Kuo pokalbis įkvepiantis?
Kraštovaizdis paslankus. Jis daugelį amžių žmogaus nepaliaujamai performuojamas ir pertvarkomas, paliekant jame pėdsakus tiek gerąja, tiek blogąja prasme, su kuriais mums tenka susidurti. Besiplečianti skaitmeninė erdvė suteikia begalę galimybių naujai architektūrai, kuri nebėra priklausoma nuo senosios fizinės erdvės pažeidžiamumo, apribojimų ir kaštų. Tikra utopija. Tačiau skaitmeniniai vaizdiniai yra neatsiejami nuo analoginės tikrovės, todėl vizualizuodami ir žengdami į kibernetinius peizažus, turėtume mokytis iš to, kaip senieji peizažai įrėmindavo, paslėpdavo ir grubiai suslėgdavo tikrovę pagal kažkieno kito viziją.
2023
Pašnekovas
Will Jennings
Kuo pašnekovas išskirtinis?
Will Jennings – rašytojas, pedagogas ir menininkas, gyvenantis Londone, kurį domina menų ir architektūros sąveika. Jis redaguoja internetinę meno ir architektūros tekstų platformą recessed.space, taip pat daug rašo į įvairius leidinius, kaip kad Architectural Record, Wallpaper*, Art Monthly ir RIBA Journal. Dėsto UCL Bartlett architektūros mokykloje ir Grinvičo universitete, yra meno labdaros organizacijos „Hypha Studios” direktorius ir tarptautinės meno kritikų asociacijos narys.
Rekomenduoja skaityti
The invention of the park
Karen R. Jones, John Wills
Kodėl verta skaityti?
„Parko išradimas” analizuoja žmonių susižavėjimą parkų kūrimu. Knygos autoriai Karen Jones ir John Wills nagrinėja aplinkos ir socialinę istoriją, siekdami rasti bendras idėjas, kuriomis grindžiamas parkų projektavimas. Parkai įkvepia ir džiugina – nuo senovės graikų filosofų, klajojančių po šventąsias giraites, iki dabartinių vaikų, stebinčių peliuką Mikį Disnėjaus „Magiškoje karalystėje”. Knygoje, apimančioje visus penkis žemynus ir kelis tūkstančius metų, Jones ir Wills pasakoja apie parkų idėjos raidą.