• 2013 m. vasario 28 - balandžio 18 d.

  #9
  DISIDENTIŠKUMAS ARCHITEKTŪROJE

Pokalbiai apie kritinės erdvinės praktikos galimybes.

2013-ųjų pavasarį Architektūros pokalbių fondas pradeda nauju ciklu, kuriame architektai, urbanistai, istorikai ir teoretikai sieks įvardinti bei išsamiau aptarti dabartinį architektūros ir politikos santykį.

Šių laikų architektūra yra apsupta sudėtingų galios laukų, kuriuose vis intensyviau grumiasi politiniai, komerciniai, finansiniai, kariniai, ideologiniai ir kultūriniai veiksniai. Strategiškai būdama šio tinklo dalis, architektūra potencialiai gali tapti mediumu, artikuliuojančiu ir formuojančiu rezistencijos, kritiškumo, reformos bei vengimo idėjas.

Naujasis architektūros pokalbių ciklas supažindins su Maskvos, Belgrado, Niujorko, Talino, Rygos, Vilniaus bei Kauno architektūrinėmis praktikomis, kurios dar socialistinės valdžios metu – aštuoniasdešimtaisiais – siekė praplėsti architekto profesijos ribas bei kvestionavo valstybės ir architekto, kliento ir užsakymo vykdytojo, ideologijos ir pastatytos formos santykius. Diskusijose bus siekiama apžvelgti intriguojantį prieštaravimo, atsisakymo ir atradimo iš naujo galimybių spektrą bei pergalvoti šiuos santykius architektūroje.

 • CIKLO KURATORĖ

  Ines Weizman

 • CIKLO KURATORĖ

  Jurga Daubaraitė

 • CIKLO KURATORIUS

  Jonas Žukauskas

 • PLAKATO ILIUSTRACIJOS AUTORIAI

  EDAS-Kirpichev mokykla-studija

  www.edas-kirpichev.com

Pokalbiai vyksta Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbių pradžia 20:00.

Renginiai nemokami. Pokalbiai filmuojami, video įrašai titruojami lietuviškai/angliškai ir talpinami www.apokalbiai.lt