#8 Vieta. Erdvės antropologija

Ar architektūra gali kovoti su nusikalstamumu?

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pokalbio metu pašnekovas sieks atsakyti į klausimą ar miestų projektavimas gali daryti įtaką nusikalstamumui. Kritiškai vertindamas pastaruoju metu stebimą siekį išvalyti miestų viešąsias erdves nuo „nekviestųjų“ – paauglių riedutininkų, benamių, protestuotojų,  gatvės muzikantų, elgetaujančių močiučių ir kitų nenorimų matyti miesto gyventojų – Berndas Belina analizuos tokių pastangų socialinę logiką bei aptars galimus miesto bendruomenės ir policijos vaidmenis siekiant užtikrinti saugumą mieste.

 

27
rugsėjis
2012

Pašnekovas

Bernd Belina

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Berndas Belina dėsto žmogaus geografiją Frankfurto Gėtės universitete. Pagrindinis jo tyrimų laukas apima nusikalimų ir policijos veiklos geografiją, miesto bei politinę geografiją, orientuojantis į paribių studijas. Šio mokslininko darbai apie pastarųjų dešimtmečių pokyčius JAV ir Vokietijos miestų policijos darbe vokiečių bei anglų kalbomis buvo publikuoti miesto studijoms, geografijai ir kriminologijai skirtuose žurnaluose.

Rekomenduoja skaityti

Rebel Cities: From the Right to the City to the Urban Revolution

David Harvey

Kodėl verta skaityti?

David Harvey – vienas įtakingiausias šiuolaikinių miesto studijų teoretikų – savo naujausioje knygoje kviečia atkreipti dėmesį į du tarpusavyje glaudžiai susijusius dalykus: dabartinė kapitalizmo krizė yra glaudžiai susijusi su miestų plėtra ir dėl šios priežasties jos sprendimo variantai turėtų būti ieškomi būtent miesto erdvėje.