#8 Vieta. Erdvės antropologija

Iš naujo atrasti architektūrą

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Architektūros diskursą šimtmečiais lėmė ryški dialektika, ginčijantis, kas šioje disciplinoje svarbiau – objektas ar veiksmas, menas ar socialinė atsakomybė, autorystė ar kolaboracija, išskirtiniai ar kasdieniai statiniai. Abi pusės kariavo žodžių karus, viena kitą kaltindamos architektūros esmės neišmanymu. Šis konfliktas pasirodė esąs pražūtingu pačiai architektūrai. Ole Boumanas papasakos savo intelektinę biografiją, siekdamas paaiškinti savo bandymus, išeiti iš šio ginčo sukurto akligatvio.

25
spalis
2012

Pašnekovas

Ole Bouman

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Ole Boumanas yra Nyderlandų architektūros instituto (NAi) direktorius. Prieš pradėdamas eiti šias pareigas jis dirbo vyriausiuoju redaktoriumi nepriklausomame architektūros žurnale „Volume“, bandančiame praplėsti architektūros ribas ir ieškančiame naujų socialinių šios srities vaidmenų. Tarp svarbiausių Boumano publikacijų yra enciklopediniu tapęs manifestas „Nematoma architektūroje“ (bendraautorius, 1994 m.) ir „Mūšis už laiką“ (2003 m., olandų k.). Jis buvo vienas iš Manifestos 3 (2000 m.) bei Archis RSVP serijos kuratorių. Šiuo metu Boumanas taip pat skaito paskaitas Masačusetso technologijos institute (MIT).

Rekomenduoja skaityti

Interview with Giancarlo De Carlo "Architecture is Too Important to Leave to the Architects"

Volume 2005 #2 Doing (Almost nothing)

Kodėl verta skaityti?

Giancarlo De Carlo, italų kilmės architektas ir garsiosios tarptautinės grupės TEAM 10 narys, savo pokalbyje su Ole Boumanu bando apibrėžti architektūros vaidmenį, pašaukimą ir galias pomodernistinėje, technokratine perspektyva nusivylusioje epochoje. Jis kalba apie socialines architektūros savybes, kritikuodamas prisirišimą prie architektūros vertinimo stiliaus ir formos aspektais. Komentuodamas įvairias architektūros istoriografijos nuorodas nuo Vitruvijaus ir Manfredo Tafuri, De Carlo siekia apibūdintii tą nenusakomą architektūros patirtį, kuri iš esmės gali pakeisti žmogaus požiūrį į gyvenimą.

http://www.roemervantoorn.nl/Resources/De%20Carlo%20Interview.pdf