#18 BENDRADARBIAVIMO ERDVĖS MIESTE

Bendradarbiavimo erdvės mieste – strategijos, kooperacijos, rezultatai

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Pastaruoju metu urbanizuotos erdvės perspektyvos, galinčios tapti ekonominiu kapitalu, dažnai nustelbia kitus urbanizacijos aspektus, pvz., socialinį ir kultūrinį kapitalą, kurie jau pranykę iš daugybės rajonų. Net apleistose teritorijose erdvė ir jos gyventojai gali būti laikomi rajono atgaivinimo potencialu. Erdvės gali būti atvertos, o gyventojai pakviesti jas naudoti, t. y. „prikelti“ rajoną, padarant jį patrauklesnį ir gyvybingesnį.

Pokalbis anglų kalba vyks 2016 m. rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, VDU centriniuose rūmuose, S. Daukanto g. 28, Kaunas.

Pokalbio pradžia: 19.00.

Renginys nemokamas.

15
rugsėjis
2016

Pašnekovas

Stefanie Raab

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Urbanistė, architektė 2005 m. įkūrė pirmąją agentūrą, pavadintą „Coopolis“, dirbančią su laikinos paskirties erdvėmis Berlyno Neuköllno rajone. „Coopolis“ – tai biuras, dirbantis su bendruomeninės urbanistinės plėtros projektais. Jam pavyko perplanuoti skurdžią daugiakultūrę zoną, kurios vertę mažino tuščios parduotuvės, jaunimo nusikalstamumo ir kitos socialinės problemos. Bendradarbiaudamas su vietos nuosavybės savininkais „Coopolio“ biuras įgyvendino daugiau nei 150 naujų socialinių ir kultūrinių projektų bei kūrybinių industrijų startuolių.

Rekomenduoja skaityti

The City at Eye Level. Lessons for Street Plinths

Meredith Glaser ir kt.

Kodėl verta skaityti?

Šioje knygoje pateikiama daugybė pasaulinio lygio pavyzdžių, pristatančių miestų atgaivinimo strategijas, surinktas olandų autorių komandos, bendradarbiavusios su menininkais, architektais, urbanistais, socialiniais darbuotojais ir kt. Pastarųjų darbai bei patirtys papildo šią gerosios praktikos kolekciją.