#19 PINIGAI

Dabartinė veikla

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Jau keletą metų Reinier De Graaf kalba apie menkstančią valstybinio sektoriaus galią ir postūmį link privataus sektoriaus, taip pat apie finansų ir politikos vaidmenį architektūros profesijai. Pastaruoju metu OMA partneris savo paskaitose teigia, kad “galime pastebėti poslinkį tolyn nuo ideologijos įkvėptos architektūros link architektūros kurią formuoja ekonominė nauda”. Po finansų krizės susidariusi būsena paveikė architektūros lauką, o šiuo metu besikeičiantis Vakarų pasaulio politinis klimatas sufleruoja apie galimą neoliberalizmo pralaimėjimą. Šiame kontekste pinigų tema architektūroje tampa svarbi kaip niekada, o Reinier De Graaf yra vienas iš tų, kurie galėtų paliesti šio klausimo esmę.

Image courtesy of OMA

12
sausis
2017

Pašnekovas

Reinier de Graaf

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Reinier de Graaf prisijungė prie OMA 1996 m. Jis yra atsakingas už urbanistinius ir architektūros projektus Europoje, Rusijoje, Artimuosiuose Rytuose, įskaitant Holland Green Londone (realizuotas 2016 m), Naująjį Timmerhuis Roterdame (realizuotas 2015 m), G-Star būstinę Amsterdame (realizuotas 2014 m), De Rotterdam ( realizuotas 2013 m) ir Norra Tornen gyvenamieji daugiaaukščiai Stockholme. 2002 m jis tapo OMA idėjų kalvės AMO direktoriumi, sukurė parodą apie Europos Sąjungos istoriją – The Image of Europe. Reinier de Graaf koordinavo didėjantį AMO dalyvavimą tvarumo ir energijos planavime, įskaitant Zeekracht: Šiaurės jūros strateginį planą, 2010 išleistą publikaciją Roadmap 2050; A Practical Guide to a Prosperous, Low-Carbon Europe, kartu su Europos Klimato Fondu ir The Energy Report, globalinį 100 procentų energetinio atsinaujinimo iki 2050 m planą kartu su WWF.

Paskutiniu metu Reinier de Graaf koncentravosi ties projektais Maskvoje, vadovaudamas OMA pasiūlymus Skolkovo inovacijų centro generaliniam planui, Rusijos Silikono Slėniui, taip pat vadovavo konsorciumui siūlančiam Maskvos aglomeracijos plėtros koncepciją: urbanistinį planą Didžioji Maskva. Neseniai jis kuravo dvi parodas: “On Hold” British School Romoje 2011 m, Public Works: Architecture by Civil Servants Venecijos Bienalėje 2012 ir Berlyne 2013 m.

Rekomenduoja skaityti

Capital in the Twenty-First Century

Thomas Piketty

Kodėl verta skaityti?

Prancūzų ekonomistas Thomas Piketty 2014 metais sukėlė sensaciją su knyga, kurioje su paprasta ir brutalia formule, kuri paaiškina ekonominę nelygybę: r > g (kas reiškia, kad kapitalo grąža apskritai yra didesnė nei ekonominis augimas). Šioje kalboje jis aptaria didžiulį duomenų rinkinį, kuriuo remdamasis jis padarė išvadą: ekonominė nelygybė nėra naujas fenomenas, bet ji didėja, ir su galimai radikaliomis pasekmėmis.