#19 PINIGAI

Vi€šai p€rkama archit€ktūra

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Paskaitoje aktualizuojamos esminės šiuolaikinės Lietuvos architektūros raidos sąlygos – viešųjų pirkimų sistemos (VPS) santykis su architektūros menu, kuris jau daugiau nei 20 metų yra jos įkaitu…

Pokalbis – lietuvių kalba, vyks 2016 m. lapkričio 23 dieną, trečiadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

23
lapkritis
2016

Pašnekovas

Tomas Grunskis

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Architektas, humanitarinių mokslų daktaras, architektūros pedagogas VDA ir VGTU. Architektūros kultūros ir kritikos platformos ir architektūros galerijos Nulinis laipsnis” Vilniuje įkūrėjas ir kuratorius. 60-ies mokslinių ir populiarių straipsnių autorius ir bendraautorius. 2-jų mokslo mokomųjų knygų autorius ir bendraautorius. Architektūros studijos AEXN” vadovas, praktikuojantis architektas.

Rekomenduoja skaityti

Laisvės architektūra, Vilnius: Baltos lankos, 2012

Tomas Grunskis, Julija Reklaitė

Kodėl verta skaityti?

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad per nepriklausomybės dvidešimtmetį Lietuvos architektūroje įvyko kur kas daugiau nei per visą XX amžių. Šią prielaidą architektūros istorikai patvirtins arba paneigs ateityje, tačiau tiesos, kad šie dvidešimt metų šalies architektūrai buvo labai reikšmingi, tikriausiai nepaneigs niekas. Nepriklausomybės dvidešimtmetis Lietuvoje nusėtas architektūrinių praradimų randais ir atradimų perlais, urbanistinėmis grimasomis ir idėjų proveržiais. Ši knyga – tai pirmasis bandymas surinkti žinias, subjektyvias nuomones ir patirtį apie tai, kas įvyko Lietuvos architektūroje per šį laikotarpį, ir parodyti tikrovę ateičiai taip, kaip ją mato šios kasdienybės istorijos dalyviai.