#27 Regeneracija [ir jos įtampos]

Hibridinė erdvė

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Paskaitoje bus aptariamas „Hybrid Space“ (liet. Hibridinės erdvės) santykis su urbanistiniais ir erdviniais fenomenais. Pastarieji bus analizuojami pristatant keletą „Hybrid Space Lab“ (liet. Hibridinės erdvės laboratorijos) projektų. „Hybrid Space“ integraliai analizuoja fizines erdves ir medijų tinklus, taip pat sukurtas ir natūralias aplinkas.

Hibridinė erdvė kuria ryšius aktyvuodama „persidengimų hibridines strategijas“, kurios paremtos tikėjimu, jog idėjų perkėlimas iš vienos disciplinos į kitą yra kultūrinių inovacijų pagrindas. „Hybrid Space Lab“ dirba su tokiomis tarpusavyje susijusiomis šiandienos temomis, kaip aplinkos ir klimato pokyčiai, globalizacija ir migracija, skaitmenizacija ir technologinių inovacijų akceleracija.

05
kovas
2020

Pašnekovas

Elizabeth Sikiaridi

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Elizabeth Sikiaridi – architektė, urbanistė, dėstytoja, studijos „Hybrid Space Lab“ bendraįkūrėja. Studija, bendradarbiaudama su programinės (anlg. software) ir aparatinės (angl. hardware) įrangos inžinieriais, nagrinėja erdvių planavimo ir naudojimo galimybes informacijos / komunikacijos amžiuje, technologijų įgalinimą ir pasisavinimą urbanistikai, socialiniam erdvių konstravimui. „Hybrid Space Lab“ veikloje urbanistika traktuojama ne kaip statinė, bet formuojama kaip analoginio ir skaitmeninio pasaulių sintezė. Studijos darbai ir tyrimai kelia klausimus apie technologijų vaidmenį miestų regeneracijai, fizinio miesto pavidalo sąveiką su neapčiuopiamu skaitmeniniu tinklu.

Rekomenduoja skaityti

The Age of Surveillance Capitalism

Shoshana Zuboff

Kodėl verta skaityti?

vaiginantis ankstyvųjų Interneto dienų optimizmas išgaravo. Technologijos, turėjusios mus išlaisvinti, tik pagilino nelygybę ir išryškino socialines divizijas. Šiuolaikinių technologijų kompanijos renka informaciją ir parduoda daugiausiai pasiūliusiems – valstybėms ar korporacijoms. Pelnas šiandien priklauso ne tik nuo gebėjimo numatyti mūsų elgesį, bet ir galios jį modifikuoti. Kaip šis kapitalizmo ir skaitmeninės realybės susiliejimas transformuos vertybes ir nulems mūsų ateitį?

„The Age of Surveillance Capitalism“ nuosekliai nagrinėja grėsmę, kurią kelia precedento neturinčios ir nuo demokratinės priežiūros nepriklausomos jėgos. Nagrinėdama naujas kapitalizmo įtakos formas visuomenei, politikai, verslui ir technologijoms, Shoshana Zuboff išryškina kovas, kurios nuspręs kitą kapitalizmo etapą ir informacijos visuomenės prasmę.