#11 KAIP AŠ ČIA PATEKAU?* NACIONALINIS IDENTITETAS ARCHITEKTŪROJE

Naujosios architektūros tapatybės

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Nepriklausomybės dvidešimtmetis Lietuvoje nusėtas architektūrinių praradimų randais ir atradimų perlais, urbanistinėmis grimasomis ir idėjų proveržiais. Paskaitoje bandysime permąstyti ir apsvarstyti Lietuvos architektūros po 1990-ųjų metų situaciją tautinio tapatumo aspektu. Keturi garsūs architektai, kurių kiekvieno kūrybinis kelias yra labai skirtingas, drauge diskutuos ir apibendris visą pokalbių ciklą.

Diskusijos moderatoriai – Tomas Grunskis ir Julija Reklaitė.

Pokalbis vyks Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

13
vasaris
2014

Pašnekovas

Gintaras Čaikauskas (LT), Audrius Ambrasas (LT), Gintautas Natkevičius (LT), Alvydas Šeibokas (LT)

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Paskaitos-diskusijos dalyviai, architektai, mokslus baigę vėlyvu sovietmečiu, Lietuvai atgavus nepriklausomybę pradėję kurti jos naująją architektūrą, proceso metu patyrę naujos architektūros tipologijos raidą. Ilgainiui tapo vienais įtakingiausių kūrėjų, realizavusių svarbiausius architektūros objektus.

Rekomenduoja skaityti

LAISVĖS ARCHITEKTŪRA

Julija Reklaitė, Tomas Grunskis

Kodėl verta skaityti?

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad per nepriklausomybės dvidešimtmetį Lietuvos architektūroje įvyko kur kas daugiau nei per visą XX amžių. Šią prielaidą architektūros istorikai patvirtins arba paneigs ateityje, tačiau tiesos, kad šie dvidešimt metų šalies architektūrai buvo labai reikšmingi, tikriausiai nepaneigs niekas. Ši knyga – tai pirmasis bandymas surinkti žinias, subjektyvias nuomones ir patirtį apie tai, kas įvyko Lietuvos architektūroje per šį laikotarpį, ir parodyti tikrovę ateičiai taip, kaip ją mato šios kasdienybės istorijos dalyviai.