#11 KAIP AŠ ČIA PATEKAU?* NACIONALINIS IDENTITETAS ARCHITEKTŪROJE

Nacionalinis identitetas globaliame kontekste

Kuo pokalbis įkvepiantis?

MVRDV biuras maksimaliai reprezentuoja “Superdutch” – devyniasdešimtųjų Nyderlandų architektų kartą, kuri Olandų architektūrą pavertė išskirtine, pasauline eksporto preke.

Biuras išgarsėjo su Nyderlandų EXPO paviljonu Hanoveryje 2000 metais. Paskutiniu metu pastatyti pastatai „Glass Farm“, „Market Hall“ bei „Book Mountain“ biblioteka Olandijoje sukėlė naujas diskusijas apie olandiškos architektūros bei tradicijų pernaudojimą naujame kontekste.

Įvairiuose tarptautiniuose konkursuose MVRDV komanda sulaukia ypač didelio architektų bendruomenės dėmesio ir kritikos. Komanda dažnai iš pagrindų perdėlioja kertines architektūros vertybes ir yra vertinama kaip senų tradicijų laužytojai bei naujų kūrėjai.

Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.

23
sausis
2014

Pašnekovas

Jan Knikker (NL)

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Jan Knikker 10 metų dirbo OMA / Rem Koolhaas komunikacijos departamente kur sukūrė labai sėkmingą komunikacijos strategiją, jos pagrindu OMA tapo vienu iš labiausiai žinomų ir dažniausiai publikuojamų biurų viso pasaulio žiniasklaidos priemonėse. Nuo 2008 metų Jan formuoja MVRDV biuro viešą įvaizdį, rengia biuro publikacijas, parodas, paskaitas bei vadovauja verslo plėtros departamentui. MVRDV biuras sparčiai auga ir plečiasi į naujas pasaulines rinkas, kur didelis dėmesys yra skiriamas globaliems iššūkiams spręsti tiek architektūriniuose, tiek urbanistiniuose projektuose.

Rekomenduoja skaityti

DOUBLE DUTCH NEDERLANDSE ARCHITECTUUR NA 1985

Bernard Hulsman

Kodėl verta skaityti?

“Double Dutch” apžvelgia tris paskutinius Nyderlandų architektūros dešimtmečius. Knygos pabaigoje pateikiama gana kontraversiška išvada, jog įtakingiausias paskutinių dešimtmečių Nyderlandų architektas yra ne intelektualus novatorius Rem Koolhaas, bet konservatyviųjų tradicijų šalininkas Rob Krier. (Knyga yra išleista olandų kalba, tačiau yra vertinga dėl daugybės gerų iliustracijų)