#3 SHOW OFF*: Reginio architektūra

Pasiklydęs architektūroje

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Jei architektūrinė forma rastųsi tik iš demonstratyvumo, ji taptų labirintu, sukurtu tik vienam tikslui – puikybei. Tačiau, kas yra labiau trokštama: rasti išeitį iš labirinto, ar jame pasiklysti? Nicolas Grospierre bandys įrodyti, kad atsakymas į šį klausimą nėra toks akivaizdus, kaip gali pasirodyti, iliustruodamas kalbą pavyzdžiais iš savo meninės veiklos.

14
sausis
2011

Pašnekovas

Nicolas Grospierre (CH, PL)

Kuo pašnekovas išskirtinis?

2008 metais 11- oje Venecijos architektūros bienalėje atstovaudamas Lenkijai jis buvo įvertintas „Golden Lion“ apdovanojimu už geriausią nacionalinę ekspoziciją. Jo brandi bei konceptuali dokumentinė fotografija, instaliacijos – asociatyviai susietos su kolektyvine atmintimi, modernizmo architektūros paveldu. Autorius manipuliuoja beribės erdvės iliuzija, dviejų, trijų dimencijų vaizdais ir masteliu. Lietuvoje Grospierre sukūrė du fotografijų ciklus: „Lietuvos autobusų stotelės“ ir „Hidroklinika“.

Rekomenduoja skaityti

FIKCCIONES

Jorge Luis Borges

Kodėl verta skaityti?

Viena puikiausių 20a. knygų. Knyga, kurią turėtum turėti su savimi, jei jau  dvidešimt metų bandai išeiti iš labirinto ir pradeda darytis nuobodu nepaliaujamai žiūrėti į tas pačias sienas.