#25 gražu/negražu

Keista architektūros kritikos mirtis

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Kintantis kultūros ir žiniasklaidos peizažas, per pastaruosius du dešimtmečius, transformavo architektūros diskursą ir toliau nepaliauja jo formuoti. Tačiau verta pabrėžti kelis aiškiai pastebimus dalykus. Architektūros kritika internete, „bendruomenėje be artumo“, kurioje vaizdai karaliauja kaip svarbiausia medija, fragmentuojasi. Dėl nesibaigiančio vaizdų srauto internete, architektūra tampa vis beprasmiškesne, suprekinta ir suardyta, supaprastinta iki mažytės internetinės knygelės, kurią greitai verčiant keičiasi ir juda paveikslėliai. Dabar mes visi esame architektūros kritikais. Olimpas – užkariautas. Koks yra architektūros kritikos vaidmuo šiame nuolatos žaibiškai besikeičiančiame pasaulyje? Ar kritika šiandien dar gali išryškinti diskursą ir įkvėpti refleksijai apie mus supančią architektūrą?

Pokalbis vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius). Pradžia: 20.00 val. Renginys nemokamas.

09
spalis
2019

Pašnekovas

Catherine Slessor

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Catherine Slessor – Londone gyvenanti architektūros kritikė, buvusi žurnalo The Architectural Review redaktorė (pirmoji moteris redaktorė), taip pat Dezeen, Achitects’ Journal ir The Observer (JK) bendraautorė. Catherine Slessor turi architektūros istorijos magistro laipsnį, kurį apsigynė Bartleto architektūros mokykloje, Londono universiteto koledže. Ji taip pat buvo kviestinė Edinburgo universiteto ir Oksfordo Brookes universiteto kritikė. 2016-aisiais Catherine Slessor, už nuopelnus architektūros žurnalistikai, buvo suteiktas MBE (Britanijos imperijos ordinas).

Rekomenduoja skaityti

The Strange Death of Architectural Criticism

Martin Pawley

Kodėl verta skaityti?

Vienas svarbiausių ir įdomiausių britų pokario architektūros kritikos balsų – Martin Pawley, prieš pasinerdamas į rašytojo, kritiko ir transliuotojo karjerą, studijavo architektūrą. Knyga Keista architektūros kritikos mirtis, apima 40 jo karjeros metų, nuo baigiamojo architektūros darbo iki tekstų apie šiuolaikinį dizainą, “ikoniškuosius” pastatus ir architektūros kritikos vaidmenį. Joje įtraukti ir interviu su tokiais architektais kaip Norman Foster, Buckminster Fuller ir Zaha Hadid. Ši knyga, kartu taikli, išraiškinga, kontroversiška ir humoristinė, primena kokie žvalinantys ir provokuojantys gali būti geriausi tekstų apie architektūrą pavyzdžiai.