#2 MODERNIZMAS.LT: ĮTAKOS, IDEOLOGIJOS, PALIKIMAS

Urbanistinė modernybė. Šiaurės-Baltijos šalių patirtys

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Didelė dalis mūsų miestų buvo pastatyti 6-7 dešimtmetyje, laikantis tarptautiniu mastu priimtų laikotarpio principų. Dabar dauguma šių didžiulių monofunkcinių statinių yra problematiški ir technine, ir socialine prasme. Tai yra iššūkis mūsų kartai, išvystyti šį paveldą į tvarius ateities miestus.

23
rugsėjis
2010

Pašnekovas

Claes Caldenby (SWE)

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Architektūros idėjų socialiniame ir kultūriniame kontekste istorikas, vienas iš Švedijos architektūros žurnalo “Arkitektur” redaktorių, 1992m. apsigynęs architektūros istorijos ir teorijos disertaciją daugiabučių (collective housing) Švedijoje ir Sovietų sąjungoje tema. Rašo knygas ir mokslinius straipsnius XX amžiaus architektūros temomis, siekdamas, kad architektūra būtų suprantama ne tik ją praktikuojantiems.

Rekomenduoja skaityti

Living and dying in the urban modernity

Claes Caldenby, Ola Wedebrunn

Kodėl verta skaityti?

Tai yra pirmas bandymas atskleisti ir palyginti penkių Šiaurės ir trijų Baltijos šalių septintojo dešimtmečio urbanistinį planavimą. Tikėtina, kad tai taip pat yra platforma ateities bendradarbiavimui šia tema. Knyga bendrai parašyta Šiaurės ir Baltijos šalių DoCoMoMo skyrių, išleista 2010 m.