• 2019 m. rugsėjo 18 - spalio 30 d.

    #25
    gražu/negražu

„Sakykit ką norit, man šitas pastatas negražus” – viešojoje erdvėje architektūra dažnai vertinama per prizmę gražu/negražu, patinka/nepatinka. Socialinių tinklų pasaulyje visi turime galimybę ir daugelis vertiname, dalijamės nuomonėmis – esame kritikai. Kada paskutinį kartą 5 ar 1 žvaigždute įvertinote naują restoraną, kino teatrą ar parką, parašėte atsiliepimą?
Teatras, dailė, muzika ir kitos meno rūšys turi ne tik savus kūrėjus, bet ir kritikus. Kritika ir vieši apmąstymai leidžia geriau suprasti atskirą kūrinį, jo kontekstą bei ugdo visą kultūrinį lauką. O kaip su architektūra?
25-tasis Architektūros pokalbių ciklas kviečia diskutuoti aštria architektūros kritikos tema ir kelia klausimus, kokia yra architektūros kritikos prasmė ir vertė? Kaip nagrinėti architektūrinius ir urbanistinius sprendimus, bei pristatyti juos plačiajai publikai suprantama kalba? Ar galime tapti sumanesniais architektūros kritikais? Ar mokame kritiką konstruktyviai kurti, o sulaukę – priimti? Taigi, ar parašysite atsiliepimą?

Plakato iliustracijos autorius

Povilas Jankūnas

www.behance.net/PovilasJankunas

Paskaitos vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius).

Pokalbių pradžia 20.00 val.

Pokalbiai vyks anglų ir lietuvių kalbomis. Renginiai nemokami.