• 2018 m. rugsėjo 13 - spalio 25 d.

    #23
    Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius

23-iasis pokalbių ciklas kviečia pažvelgti į miesto kūną kaip į gyvą organizmą, kurio raumenys ir sąnariai neretai sustingsta, o kraujagyslės bei limfos sistema užsikemša. Profilaktikai, tempimo pratimams, esminiams gyvenimo būdo pokyčiams miestas neturi laiko, tad siekdamas staigiai atjaunėti ar greičiau atsikratyti bėdų, miestas griebiasi beatodairiškų priemonių, gulasi po skalpeliu, vietoj to, kad pasikonsultuotų su terapeutais. Gali būti, kad atsidavus priskirtam terapijos režimui, dalis praeityje išgyventų traumų ir nerimo dėl ateities sukeliamų psichosomatinių sutrikimų nebetrukdytų kurti naują gyvenimo kokybę.

Šiame pokalbių cikle, rengiamame bendradarbiaujant su Nacionalinės dailės galerijos kuratorėmis, vaizduojamojo meno praktikos viešosiose miesto erdvėse siūlosi tapti viena iš terapijos priemonių, kūno ir proto masažu. Vaizduojamasis menas ir architektūra turi ilgą bendrą istoriją. Pastaraisiais metais itin gausu Lietuvos aikščių ir skverų atnaujinimo ir paminklų sukūrimo projektų. Paskaitų ciklas kviečia atkreipti dėmesį į pasaulinę tendenciją, kai viešosiose erdvėse nuo skulptūrinės politinės reprezentacijos objektų pereinama prie vienai medijai nepaklūstančių bendruomeninės saviraiškos ženklų. Šiame pokalbių cikle, remiantis skirtingomis patirtimis ir meninėmis praktikomis, architektūros ir vaizduojamojo meno susidūrimai matomi kaip būdas atskleisti miestų plėtros ir atminties persiklojimus – išjudinti sustingusias gyvybines organizmo funkcijas.

Projektą pristato: Lietuvos kultūros taryba, Danijos kultūros institutas Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, Lenkijos institutas Vilniuje.
Projekto partneris: Nacionalinė dailės galerija.