#14 KOKS MIESTAS?

Atviras urbanizmas

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Per pastaruosius 30 metų Europos urbanistikoje išsivystė nauja paradigma, besiremianti įvairove ir „Urban block“ tipologija. Tai buvo reakcija į perėjimą nuo socialistinės prie kapitalistinės ideologijos. Deja, toks modelis yra sunkiai pritaikomas masinės statybos rajonuose, todėl metodai, išvystyti šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose, vis dar taikomi ir šiandien. Atviras urbanizmas siekia sukurti naują masinės statybos modelį, kuris atspindėtų laisvosios rinkos principus ir išspręstų konfliktą tarp masinės gamybos ir individualizmo.

Pokalbis vyks anglų kalba.

Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.

Pokalbis vyks 2014 m. lapkričio 27 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

27
lapkritis
2014

Pašnekovas

Bart Goldhoorn

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Bart Goldhoorn yra (post)komunistinės architektūros specialistas ir ilgametis Maskvos architektūros bienalės kuratorius, skaitantis paskaitas įvairiose Europos šalyse. B. Goldhoorn tyrinėja „masinę“ gyvenamųjų namų statybą ir architektūrą, gimstančią laisvosios rinkos ir sovietinio palikimo sankirtos dėka. Jis yra baigęs architektūros studijas Delfto technologijų universitete. 1995 metais Maskvoje B. Goldhoorn įkūrė architektūros žurnalą „Project Russia“, po kurio sekė „Project International“ (nuo 2001 m.) ir „Project Baltia“ (nuo 2007 m.).

Rekomenduoja skaityti

Volume #21: The Block

Kodėl verta skaityti?

Visais laikais sparčiai besivystančias šalis siejo vienas aspektas – staigus kokybiško gyvenamojo ploto poreikis. Apgyvendinti milijonus – toks, anksčiau nepatirtas, iššūkis teko architektams ir statytojams. Didžioji dalis masinės statybos schemų, taikytų praeityje. žlugo, todėl šiandien vienas universalus sprendimas atrodo sunkiai įsivaizduojamas. Remiantis praeities eksperimento analize „Volume“ siūlo naują modelį – gyvenamąjį bloką, suprojektuotą pagal individualų užsakymą, bet masiškai gaminamą, ir sukurtą vadovaujantis atviro kodo principais.

http://volumeproject.org/ 

http://issuu.com/gsapponline/docs/volume21-previews