#14 KOKS MIESTAS?

Dievų malonėje

Kuo pokalbis įkvepiantis?

„Co-Residence“ – tai siūlymas gyvenamajam būstui pritaikyti šiandien populiarius dalinimosi ekonomikos (angl. sharing economy) principus, naudojamus bendradarbiavimo (angl. co-working) centruose, dalinimosi dviračiais sistemose ar tiesiog važiuojant pakeleivinėmis mašinomis. Tai – ambicingas sumanymas, nes buto mastelyje (1:100) įgyvendinti pokyčiai gali pasitarnauti sprendžiant šiuolaikinio didmiesčio problemas (1:100.000). Tankis, užimtumas, išaugę atstumai, valdymas – visa tai, kas aktualu mąstant metropolio mastu, bus sprendžiama per smulkiausią urbanistikos „ląstelę“ – butą.

Pokalbis vyks anglų kalba.

Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.

Pokalbis vyks 2014 m. gruodžio 4 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

04
gruodis
2014

Pašnekovas

Beatriz Ramo

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Beatriz Ramo yra architektė ir urbanistė iš Ispanijos. Šiuo metu ji gyvena Roterdame kur 2006 metais įkūrė „STAR strategies + architecture“ biurą. Laimėti tarptautiniai konkursai Olandijoje, Kinijoje, Islandijoje, Libane, Norvegijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje pelnė biurui tarptautinį pripažinimą. Nuo 2012 metų B. Ramo atstovauja „AIGP“ (Atelier International du Grand Paris) mokslinei tarybai, kurioje kartu su dar 13 architektų (Winy Maas, Dominique Perrault, Christian de Portzamparc) konsultuoja Prancūzijos vyriausybę apie Paryžiaus metropolio plėtrą ir dirba su tokiais tiriamaisiais projektais kaip „Co-Residence“. „STAR“ aktyviai dalyvauja tyrimuose ir rašo straipsnius. B. Ramo bendradarbiauja su MONU žurnalu ir yra viena iš žurnalo redaktorių. Prieš įkurdama „STAR“ B.Ramo dirbo „OMA“ (Office for Metropolitan Arcitecture).

Rekomenduoja skaityti

Architecture Words 1: Supercritical

Peter Eisenman & Rem Koolhaas

Kodėl verta skaityti?

Ši knyga – tai legendinio renginio transkripcija, kurio metu du architektai apsikeitė savo vizijomis apie architektūrą. 2006 metų sausio mėnesį  Peter Eisenman diskutavo su Rem Koolhaas apie architektūrą, ideologiją ir miestą „Architektūros asociacijos“ (AA) organizuotame renginyje. Kiekvienas pašnekovas išsakė savo mintis apie architektūroje naudojamas kategorijas –  teoriją ir santykius su miestu, taip pat kitas kritinės ir kultūrinės veiklos formas.

http://issuu.com/aaschool/docs/supercritical

Rekomenduoja skaityti

FLATLAND : A ROMANCE OF MANY DIMENSIONS (1884)

Edwin A. Abbott

Kodėl verta skaityti?

Klasikinė  Edwin A. Abbott istorija Flatland: A Romance of Many Dimensions pirmą kartą buvo išleista 1884. Tiek originali, tiek ši versijos yra skirtos plačiajai publikai ir pasakoja dvimatės figūros istoriją, kuri atranda trečiąją dimensiją ir kontempliuoja apie kitas. Istorija pristato matematikos, ypač geometrijos, koncepcijas ir įtraukią į socialinį komentarą, kuris yra visos šios fantastinės istorijos dalis.

http://www.gutenberg.org/ebooks/201