#14 KOKS MIESTAS?

Išmanesnis miestas

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Išmanieji sprendimai – tai nauja „psichozė“, apėmusi tarpusavyje besivaržančius miestus. Mes jau pergyvenome „kūrybinės klasės“ etapą ir žengiame į išmaniųjų sprendimų erą. Išmaniojo miesto sąvoka apima tiek gausų aukštųjų technologijų naudojimą (stebėti, kontroliuoti ir susieti), tiek ir holistinį gyvenamosios aplinkos suvokimą. Paskaitoje bus kalbama apie tai, ką šiandien reiškia terminas „išmanusis miestas“, kokiais būdais mes bandome jį kurti ir kokios tendencijos dominuoja?

Pokalbis vyks anglų kalba.

Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.

Pokalbis vyks 2014 m. gruodžio 11 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje.

Pokalbio pradžia 20:00. Renginys nemokamas.

11
gruodis
2014

Pašnekovas

Arjen Oosterman

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Arjen Oosterman yra architektūros istorikas, kritikas, dėstytojas, kuratorius, kuris nuo 2007 metų užima žurnalo „Volume“ vyriausiojo redaktoriaus pareigas. „Volume“ žurnalas yra leidžiamas „Archis“ organizacijos drauge su „AMO“ ir „C-LAB“. Kartu su „Archis“ platforma A. Oosterman yra įsitraukęs į „Architecture of Peace“, „Self Building Building“ ir „Connected“ projektus. Jis dėsto architektūros istoriją ir architektūros kritiką įvairiose Olandijos architektūros mokyklose, aktyviai rašo knygas bei straipsnius, publikuojamus tarptautinėje architektūros spaudoje.

http://volumeproject.org/

Rekomenduoja skaityti

Smart About Cities

Maarten Hajer, Ton Dassen

Kodėl verta skaityti?

Šiandieninis urbanistikos diskursas yra prisotintas išmanaus miesto koncepcijų. Išmanus miestas yra paremtas išmaniosiomis technologijomis, kurios ne tik turėtų pagelbėti kuriant saugesnius ir švaresnius miestus, bet taip pat paversti juos nepaprastai efektyviais. Bet ar iš tikrųjų tai daro miestus bent kiek geresnius? Knygoje „Smart about Cities – visualizing the challenge for 21st century urbanism” Maarten Hajer ir Ton Dassen stoja į išmaniojo urbanistinio planavimo (smart urban planning) pusę, pasiūlydami alternatyvą nekritiškoms išmaniojo miesto (smart city) vizijoms.

Rekomenduoja skaityti

VOLUME #34: CITY IN A BOX

Kodėl verta skaityti?

Kartu su eksponentiniu urbanistinės populiacijos augimu ateityje reikės tūkstančių miestų išplėtimų. Kol vyriausybės tyli, privatus sektorius bando užpildyti šią spragą. Privataus sektoriaus vystomos teritorijos yra nieko naujo, bet mastelis ir ambicijos nuolat auga. Kompanijos dabar varžosi statydamos ištisus miestus ir kurdamos produktus, kurie galėtų būti pritaikomi kitur. Norint suvaldyti visą šį, miesto statymo nuo švaraus popieriaus lapo, kompleksiškumą, yra bandomi nauji organizaciniai modeliai, išrandami finansiniai įrankiai, ir keičiama visa dinamika tarp kliento, investuotojo, vystytojo, dizainerio, statytojo ir gautinio vartotojo.