#10 MIESTAS ir VANDUO

Miestai ant vandens

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Prognozuojama, kad 2050 m. apie 70% pasaulio žmonių gyvens urbanizuotose teritorijose – miestuose. Turint omenyje, kad apie 90% didžiausių pasaulio miestų yra įsikūrę prie vandens telkinių, mes neišvengiamai atsiduriame situacijoje, kuomet reikia permąstyti kaip gyventi kartu su vandeniu. Ateities nenuspėjamumas skatina kurti lanksčias strategijas ir planuoti pokyčius. Pašnekovo Remko van Buren ateities miesto vizija – mobilios, didelio mastelio plaukiojančios teritorijos, pergudraujančios besikeičiantį vandens lygį ir nepaliekančios randų žemėje. Anot pašnekovo, tai reali galimybė išspręsti urbanizacijos keliamas problemas.

26
rugsėjis
2013

Pašnekovas

Remko van Buren

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Remko van Buren – tvariosios architektūros pionierius, karjerą pradėjęs Pritzker prizo laureatų Morphosis studijoje, vėliau dirbęs kartu su MIII architekten. Šiandien architektas yra vienas iš Waterstudio.NL partnerių. Ši architektūros praktika sprendžia problemas susijusias su urbanizacija ir klimato kaita. R. van Buren yra apdovanojimus pelniusių projektų The Environmental Education Center (2005), IrDeto European Head Office (2010) autorius.

www.waterstudio.nl

Rekomenduoja skaityti

Float!

Koen Olthuis, David Keuning

Kodėl verta skaityti?

FLOAT! Building on Water to Combat Urban Congestion and Climate Change siūlo naują statybos būdą: konstruoti namus ant vandens, ne ant žemės. Iš pirmo žvilgsnio radikali koncepcija, ištiesų yra efektyvi išeitis perpildytiems metropoliams. Didžioji dauguma pasaulio miestų yra įsikūrę prie vandens, ir jiems vis labiau trūksta erdvės ten kur ji labiausiai reikalinga – miesto centre. Taigi, statybos ant vandens leidžia plėsti vidines miesto teritorijas. FLOAT! yra knyga padėsianti architektams įgyvendinti tvarios architektūros projektus, besikeičiančio klimato pasaulyje.