#10 MIESTAS ir VANDUO

Viduržemio jūros regionas: klastotojų istorija

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Nuo perdėtai romantizuotų mūsų protėvių pasiekimų iki žlugusios šalies istorijos, nuo Porto Torres iki Ras El Bar, nuo Lattakia iki Ashdod – tai vis Viduržemio jūros regionas. Tačiau saugokimės pavojingo simplifikavimo, kuris maitina išgalvotus pasakojimus apie šią teritoriją ir jos žmones. Štai Beirutas, beviltiškai įsikibęs į savo idilišką Viduržemio jūros kultūros praeitį, neigia smurto ir nusivylimų dabartį, kuri yra neišvengiama miestui modernėjant. Bernard Khoury sako – skelbiu karą klišėms, kurios įkalina patetiškoje ir svetimoje Viduržemio jūros regiono nostalgijoje, ir siūlau švęsti savąsias katastrofas.

10
spalis
2013

Pašnekovas

Bernard Khoury

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Bernard Khoury studijavo architektūrą Harvardo ir Rod Ailando universitetuose. Nuo 1993 metų – praktikuojantis architektas, vadovauja architektūros studijai DW5. Jo kūryba eksponuota MAXXI muziejuje Romoje, Aedes galerijoje Berlyne, Fondazione Sandretto Turine. Khoury taip pat yra vizituojantis dėstytojas Lozanos politechnikos mokykloje, Paryžiaus architektūros mokykloje ir Amerikos Universitete Beirute.

www.bernardkhoury.com

Rekomenduoja skaityti

Kodėl verta skaityti?

B. Khoury į klausimą “kokią knygą rekomenduotų klausytojams perskaityti?” atsako trumpu sakiniu “Aš mečiau skaityti knygas”.