#10 MIESTAS ir VANDUO

Miestas tarp upių

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Visu kūnu pajusime kaip didelis baltas garlaivis, sraigtui keliant purslus, iš Kauno centro išplaukia marių link. Aikštės, krantinės, pakeliami tiltai, promenados, uostai – tai išskirtiniai miesto prie upės elementai ir formantai. Spalvingas gyvenimas viręs Nemuno ir Neries pakrantėse – ką davė upės Europos miestams, o miestai upėms? Kaip buvo, kaip yra dabar, kas galėtų būti ateityje ir kiek tai mums visiems svarbu?

18
rugsėjis
2013

Pašnekovas

prof. Jurgis Rimvydas Palys

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Nestandartinio mąstymo architektas nemėgstantis architektūros kanonų, urbanistas, paminklosaugininkas ir džiazmenas. Garlaiviai, uostų kranai, mediniai malūnai, tiltai ir aukšti gamyklų kaminai – toks miestovaizdis lydį R. J. Palį nuo vaikystės. Todėl ir jo architektūrinė praktika gausi skirtingo stiliaus ir paskirties kūrinių – nuo sėkmingai realizuotų objektų iki ties fantastikos riba balansuojančių urbanistinių idėjų. J. R. Palys yra Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto Architektūros katedros profesorius, M. K. Čiurlionio tilto Kaune architektas.

Rekomenduoja skaityti

ŽEMĖ ŽMONIŲ PLANETA

Antoine de Saint-Exupery

Kodėl verta skaityti?

Knygoje aprašoma žmogaus ir lėktuvo vienybė bei atskirtis. Čia persipina rašytojo Saint-Exupery ir karo lakūno Saint-Exupery pojūčiai. Šios dvi labai skirtingos profesijos viename asmenyje suteikia skaitytojui unikalią galimybę netikėtu kampu pažvelgti į įvairius reiškinius ir suvokti, kad, norint juos vertinti, būtina juos giliai pažinti. Mes, architektai, dažnai į viską žiūrime per savo profesinę prizmę kartais nepajusdami reiškinio esmės. Galbūt ši knyga padės giliau pajusti tokią „nearchitektūrinę“ sritį kaip aviacija ir tuo prisidės prie skaitytojų kūrybinio tobulėjimo.