#8 Vieta. Erdvės antropologija

Vanduo ir šviesa 4-ojo deš. sovietiniame kine [paskaita atšaukta]

Kuo pokalbis įkvepiantis?

1935 m. bendrajame Maskvos rekonstrukcijos plane ir  4-5-ojo deš. sovietiniame kine akivaizdi obsesija vandeniu iš tiesų slepia klaikią to laiko vandentiekio  ir vamzdynų sistemos situaciją. Bet tuo pačiu ši obsesija atskleidžia ir vandens kaip gyvybės šaltinio bei pagrindinio miestų planavimo elemento suvokimą.

Paskaita atšaukta. Lapkričio 8 d. kviečiame į Agnės Narušytės paskaitą “Architektūra ir nuobodulys”.

08
lapkritis
2012

Pašnekovas

Vladimir Paperny

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Vladimiras Paperny baigė pramoninio dizaino studijas Maskvos Stroganovo meno mokykloje ir apsigynė daktaro disertaciją Valstybinio Rusijos universiteto Humanitarinių mokslų fakultete. Jo disertacija apie Stalino epochos architektūrą vėliau buvo išleista JAV rusų kalba ARDIS (Annos Arbor) leidykloje 1985 m. pavadinimu “Kultūra nr. 2” (“Kultura dva”) ir tik 1996 m. ji buvo išleista Rusijoje, Maskvos NLO leidykloje, o 2003 m. – išversta į anglų kalbą ir išleista Kembridžo universiteto leidyklos. Jo esė ir apsakymų rinkinys “Mos Angeles” išleistas Maskvoje 2004 m.
Vladimiras Paperny nuo 1981 m. gyvena Los Andžele, kur dirbo meno direktoriumi ir reklamos skyriaus vadovu įvairiose korporacijose.Taip pat užsiiminėjo televizijos dokumentinių filmų prodiusavimu. Šiuo metu Paperny vadovauja savo įsteigtai architektūros studijai. Vladimir Paperny rašo straipsnius apie dizainą, architektūrą, miesto aplinką ir kultūrų sandūras, taip pat leidžia savo atsiminimus ir apsakymus. Jis tyrinėja vadinamą “Lužkovo architektūrą” Maskvoje.

Rekomenduoja skaityti

Architecture in the Age of Stalin. Culture Two

Kodėl verta skaityti?

Šioje knygoje rasite daug medžiagos apie mano pranešimo kontekstą.