#28 Kur eina architektas?

Architektas eina tyrinėti

Kuo pokalbis įkvepiantis?

Kai į aplinką drįstama pažvelgti ne tik iš žmogaus perspektyvos, architektūroje prasideda eksperimentas. Architektas tampa tyrėju, iš arčiau žvelgiančių į medžiagas, ekologines sistemas. Ko galime mokytis iš šių mus supančių pasaulio sluoksnių? Kaip kurti erdves integruojant alternatyvias medžiagas ir formas? Kaip eksperimentavimas praturtina architektūros suvokimą? Kaip tyrinėti erdvę per pasivaikščiojimą/ėjimą?

 

Pokalbis lietuvių kalba vyks Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, nuo 20 val.

10
vasaris
2022

Pašnekovas

Tomas Valentinaitis, Mantas Petraitis, Justinas Dūdėnas

Kuo pašnekovas išskirtinis?

Pašnekovai:

Tomas Valentinaitis – tarpdisciplininis architektas – urbanistas, tyrinėjantis kūrybos procesus, tarprūšinę komunikaciją, darnumo principus, besidomintis architektūriniais tyrimais. Tomas kuria architektūros ir technologijų koncepcijas, visuomenines provokacijas, garso meną ir poeziją.

Mantas Petraitis – praktikuojantis ir tiriantis architektas. Jo praktikos proceso DNR – techninio bei kultūrinio tvarumo paieškos.

Moderatorius:

Justinas Dūdėnas – architektas, po semiotikos studijų dirbantis ekspozicijų architektūros srityje. Architektūros fondo „Aikštėje“ projektų autorius, radijo laidų „Žmogus ir miestas“ serijoje kūrėjas.

Rekomenduoja skaityti

Codex Seraphinianus

Luigi Serafini

Kodėl verta skaityti?

(Tomo Valentinaičio rekomenduojama knyga)

Ši knyga yra fantazijos ir kūrybiškumo enciklopedija. Autoriaus detaliai aprašytas ir iliustruotas išgalvotas pasaulis gali tapti pavyzdžiu, kaip gera atsipalaiduoti kuriant genialias ir/ar absurdiškas idėjas, akimirkai nustumti žemiškąsias problemas į šalį bei pamąstyti apie tas, kurios mūsų dar laukia kitose visatose. Knygoje pilna žodžių žaismo, o tai, kaip ir subtilus humoras, padeda kurti nepamirštamus projektus ir mylėti savo darbą dabar ir čia.

Rekomenduoja skaityti

Icebergs, Zombies, and the Ultra Thin

Matthew Soules

Kodėl verta skaityti?

(Manto Petraičio rekomenduojama knyga)

Apie matricą, kurioje veikia šiuolaikiniai architektai.

Rekomenduoja skaityti

Walkaway

Cory Doctorow

Kodėl verta skaityti?

(Justino Dūdėno rekomenduojama knyga)

Kodėl? Nes utopijos ir mokslinė fantastika – žanras, skirtas mąstyti apie ateitis: kokios jos galėtų būti, kokių galime siekti ir kokių bijoti. Cory Doctorow – puikus technologijų kritikas ir politinis aktyvistas. Aš šios knygos dar neskaičiau, o tik kuriu tam sąlygas, nes būtent ši rekomendacija užprogramuoja vieno Walkaway egzemplioriaus ateitį NDG skaitykloje.