• 2022 m. vasario 10 - kovo 10 d.

    #28
    Kur eina architektas?

Pasaulis spartėja, lokalios problemos virsta globaliomis tad neišvengiamai tenka iš naujo permąstyti ir įsivaizduoti architekto rolę. Kiekviena karta formulavo architektūros kryptį vis kitaip, pabrėždama skirtingas vertybes, praktikos formas. Šios architektūrinės kryptys tapo materialiais miestų sluoksniais, kurie pasakoja, kaip disciplina buvo suprantama istorijos tėkmėje ir kaip ji formuoja mūsų gyvenimo ritmą šiandien.  

Kokiomis vertybėmis vadovaudamasis šiandien architektas kuria gaires ateičiai? Kaip architekto rolę suvokia visuomenė? Ar jis vis dar visažinis genijus? Ar rengiasi juodai? Ar architektūra pasiekė materialumo ribą? Galbūt architekto rolė išsiplėtė – ką šiandien galime vadinti architektu?

Dvidešimt aštuntu pokalbių ciklu sieksime gilintis į skirtingas Lietuvos jaunosios kartos architektų praktikas – eksperimento, edukacijos, tarpdiscipliniškumo, bendruomenės, projektavimo srityse. Kvestionuosime pašnekovų kūrybos gaires bei vertybes ir kviesime diskutuoti keliant klausimą – kur eina architektas?

 

Svarbi informacija. Norime, kad jūsų visų dalyvavimas renginiuose būtų saugus, todėl renginio metu privaloma dėvėti nosį bei burną dengiantį veido respiratorių, laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo tarp renginio dalyvių.

Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas. Renginio metu padaryti vaizdo įrašai ir (ar) fotografijos gali būti viešinami bei transliuojami gyvai Organizatoriaus socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram, YouTube), internetiniame tinklapyje, taip pat kitose reklamos ar informacijos sklaidos priemonėse.

Plakato iliustracijos autorius

Žilvinas Jagėla

Architektas, iliustratorius

Behance Žilvinas Jagėla

Facebook Žilvinas Jagėla Illustration

Pokalbiai lietuvių kalba vyks Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje, ketvirtadieniais, nuo 20 val.

Pokalbiai filmuojami, video įrašai talpinami www.apokalbiai.lt.

Renginiai nemokami.